Nacházíte se zde: Úvod LP_01_látka na klouby

Nenápadná látka pomáhá na bolavé klouby.

Bromelain nebo také bromelin je proteolytický enzym, který se vyskytuje zejména v rostlinách. Nejvíce ho nalezneme v čerstvém ananasu - převážně tedy v jeho stopce, ale také v samotném ovoci. Člověk je schopen si bromelain vytvářet v malém množství. Tím, jak tělo stárne, si však vytváří stále méně a méně tohoto enzymu. 

Pravidelné pití ananasové šťávy dokáže ulevit od bolesti kloubů a navíc vaše klouby posilnit. Alternativním řešením může být používání doplňků stravy, které obsahují bromelain a další účinné látky pro zdravé klouby. 

 

 

Jaké látky užívat pro zdravé klouby?

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je klíčovou složkou chrupavky, která pomáhá udržovat zdraví kloubů v důsledku své schopnosti zadržovat vodu a tím zvyšovat tlak v kloubních prostorách a zlepšovat kloubní pohyblivost.
Bromelain

Bromelain

Snižuje zánět v kloubech a tím zmírňuje nepříjemné problémy s klouby. Může také pomoci zlepšit pohyblivost kloubů a celkově zlepší stav kostí a chrupavky.
Kolagenní peptidy

Kolagenní peptidy

Kolagenní peptidy jsou důležité pro zdravou kloubní chrupavku, kosti a svaly. Užívání kolagenních peptidů může zlepšit pohyblivost kloubů, protože tato látka podporuje tvorbu kolagenu.
Glukosamin

Glukosamin

Glukosamin je důležitou složkou chrupavky, která pomáhá udržovat její správnou funkci a pružnost. Působí protizánětlivě.
Nahoru