Podrobné složení KLOUBUS | KLOUBUS - opravdu účinná kloubní výživa

Podrobné složení KLOUBUS

Právě díky svému složení a způsobu dávkování
se KLOUBUS stal jedním z nejsilnějších produktů
na českém trhu.

Dlouho jsme hledali nejlepší látky pro podporu kloubů, vazů, šlach a svalů. Pevně si stojíme za tím, že pro posílení svého pohybového aparátu nepotřebujete neúčinné tabletky ani výživu pro koně.

Zjistěte, co stojí za sílou originálního českého produktu KLOUBUS a proč na každý nákup nabízíme garanci spokojenosti.

 

KLOUBUS splňuje ohlašovací povinnosti na Ministerstvu zemědělství a je certifikován státním zdravotním ústavem v Praze. Certifikaci si můžete ověřit zde:

Vyrobeno v ČR Vyrobeno v ČR
Originální receptura a složení Originální
receptura a složení
Vysoký obsah účinných látek Vysoký obsah
účinných látek
Jednoduché a chutné podávání Jednoduché
a chutné podávání

KOLAGEN – kolagenní peptidy

KOLAGEN – kolagenní peptidy

Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání, tedy vaziv, chrupavek a kostí. Nedostatek kolagenu snižuje ochranu chrupavek, šlach, vazů a kloubního pouzdra. Kolagen slouží při prevenci a léčbě pohybových problémů, hlavně artrózy a osteoporózy. V přípravku KLOUBUS se kolagen vyskytuje ve formě kolagenních peptidů o molekulové hmotnosti 5000 Da. V denní dávce produktu KLOUBUS najdete 2730 mg kolagenních peptidů.

GLUKOSAMIN – glukosamin sulfát

GLUKOSAMIN – glukosamin sulfát

Glukosamin je důležitým stavebním kamenem kloubní chrupavky. Uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů. Nejlepší je jeho kombinace s Chondroitin sulfátem. V přípravku KLOUBUS se glukosamin vyskytuje ve formě glukosamin sulfátu 2 KCl a v denní dávce jej obsahuje 1760 mg.

MSM – Methyl-sulfonyl methan

MSM – Methyl-sulfonyl methan

MSM zvyšuje zdraví kloubů, jejich flexibilitu, pohyblivost, zmírňuje zánět a tlumí bolest kloubů. Je doporučován lidem trpícím artritidou a jinými nemocemi kloubů. V našem těle působí tak, že zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně, které jsou poté mnohem pružnější a odolnější. Účinná je jeho kombinace s vitamínem C. V denní dávce produktu KLOUBUS najdete 500 mg MSM.

CHONDROITIN – chondroitin sulfát

CHONDROITIN – chondroitin sulfát

Chondroitin pomáhá v chrupavkách zadržovat vodu a v kombinaci s glukosaminem může zvrátit ztrátu chrupavky. Snižuje bolesti a záněty, zlepšuje funkci kloubů a zpomaluje rozvoj osteoartrózy. V přípravku KLOUBUS se chondroitin vyskytuje ve formě chondroitin sulfátu v obsahu 320 mg v denní dávce.

VITAMIN C

VITAMIN C

Vitamín C je prospěšný našemu zdraví nejen tím, že podporuje imunitu, ale je to také jeden z nejlepších vitamínů pro naše klouby. Vitamín C přispívá k tvorbě kolagenu, a tím pomáhá ke správné funkci kloubních chrupavek. Dále působí jako antioxidant a má protizánětlivý účinek. Denní dávka produktu KLOUBUS obsahuje 250 mg vitamínu C.

HOŘČÍK

HOŘČÍK

Hořčík (společně s vápníkem) jsou základní minerály, podílející se na výstavbě kostí a šlach. Hořčík udržuje kosti v dobré kondici a zajišťuje jejich pevnost. Při nedostatku hořčíku dochází k uvolňování vápníku z kostí, což se mimo jiné projevuje pomalým hojením zlomenin. V přípravku KLOUBUS se hořčík vyskytuje ve formě mléčnanu hořečnatého v denní dávce 70 mg.

BROMELAIN

BROMELAIN

Bromelain nebo také bromelin je proteolytický enzym, který najdeme nejčastěji v čerstvém ananasu - převážně tedy v jeho stopce. Připisují se mu analgetické a protizánětlivé účinky, srovnatelné s nesteroidními antiflogistiky. Bromelin pomáhá při snížení bolesti a otoků při poraněních menšího typu.  Bromelain sám o sobě je silně protizánětlivá látka, což vysvětluje její výše zmíněný účinek u bolestí a otoků (zhmožděniny, podvrtnuté klouby apod.) či hojení tkání. Denní dávka produktu KLOUBUS obsahuje 50 mg.

L-LEUCIN

L-LEUCIN

L-Leucin je esenciální aminokyselina s rozvětveným řetězcem, kterou si tělo není schopno vytvářet samo. L-Leucin je klíčovou aminokyselinou pro fungování organismu, a proto musí být přijímán v potravě. Podílí se na zlepšení funkce svalů, jejich regeneraci a růstu. Synergicky působí pro zesílení svalů v okolí kloubů, přičemž dochází k mnohem menšímu zatížení kloubů. V produktu KLOUBUS se L-leucin nachází v denní dávce 50 mg.

KYSELINA HYALURONOVÁ

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová se vyskytuje především v kůži, svalech, ale také kloubech, šlachách a vazech. Má unikátní schopnost vázat na sebe vodu, a tím funguje v pojivové tkáni, kloubech a chrupavkách jako lubrikant. Dále podporuje tvorbu kolagenu a v těle působí jako antioxidant. V přípravku KLOUBUS se kyselina hyaluronová vyskytuje ve formě hyaluronanu sodného v denní dávce 10 mg.

ZINEK

ZINEK

Je důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin. Urychluje také hojení ran a pomáhá k zabudování vápníku do kostí. Nedostatek zinku se projevuje celou řadou možných příznaků jako vypadávání vlasů, lámavost nehtů, výskyt kožních problémů, zpomalený růst, náchylnost ke zlomeninám kostí a dalších. V přípravku KLOUBUS se zinek vyskytuje ve formě citronanu zinečnatého v denní dávce 5 mg.

BIOTIN

BIOTIN

Biotin neboli vitamin H se podílí na metabolismu téměř všech buněk v těle a účastní se procesů při tvorbě mastných kyselin. Biotin je nezbytný pro správnou funkci kloubních šlach a vazů, stejně jako dobrý stav pokožky a správný vývoj organismu. Produkt KLOUBUS obsahuje v denní dávce 100 µg.

VITAMÍN D3

VITAMÍN D3

Vitamín D3 (cholekalciferol) je společně s vápníkem důležitý pro správnou stavbu kostí, zubů a funkci kloubů. Svým působením nachází uplatnění hlavně při vstřebávání vápníku ve střevě a přispívá tak k regulaci a optimalizaci vápníku v krvi. Kombinace vápníku a vitamínu D3 také pomáhá bojovat proti osteoporóze. V denní dávce produktu KLOUBUS se nachází 5 µg vitamínu D3.

Tabulka složení
Složka
Obsah v jedné dávce(1 sáček)
Hydrolyzovaný kolagen kolagenní peptidy 5000 Da 2730 mg
Glukosamin sulfát 2KCl 1760 mg
MSM 500 mg
Chondroitin sulfát 320 mg
Vitamin C 250 mg
Hořčík 70 mg
Bromelain 50 mg
L-leucin 50 mg
Kyselina hyaluronová 10 mg
Zinek 5 mg
Biotin 100 µg
Vitamin D3 5 µg