Podrobné složení KLOUBUS | KLOUBUS - opravdu účinná kloubní výživa

Podrobné složení KLOUBUS

Právě díky svému složení a způsobu dávkování
se KLOUBUS stal jedním z nejsilnějších produktů
na českém trhu.

Dlouho jsme hledali nejlepší látky pro podporu kloubů, vazů, šlach a svalů. Pevně si stojíme za tím, že pro posílení svého pohybového aparátu nepotřebujete neúčinné tabletky ani výživu pro koně.

Zjistěte, co stojí za sílou originálního českého produktu KLOUBUS a proč na každý nákup nabízíme garanci spokojenosti.

 

KLOUBUS splňuje ohlašovací povinnosti na Ministerstvu zemědělství a je certifikován státním zdravotním ústavem v Praze. Certifikaci si můžete ověřit zde:

Vyrobeno v ČR Vyrobeno v ČR
Originální receptura a složení Originální
receptura a složení
Vysoký obsah účinných látek Vysoký obsah
účinných látek
Jednoduché a chutné podávání Jednoduché
a chutné podávání

KOLAGEN – kolagenní peptidy

KOLAGEN – kolagenní peptidy

Kolagen je jedním z nejdůležitějších stavebních "kamenů" lidského těla a tvoří převážně 30 % celkového množství bílkovin v našem těle. Kolagen je strukturální protein, který v těle zajišťuje soudržnost, elasticitu všech pojivových tkání, včetně kůže, šlach, vazů, chrupavek a kostí. Kolagenní peptidy jsou malé bioaktivní molekuly, které se získávají enzymatickou hydrolýzou kolagenu. Hydrolýza snižuje velikost proteinových fibrilů kolagenu na menší peptidy. Kolagenní peptidy mají vysokou biodostupnost, což zajišťuje jejich lepší vstřebatelnost do organismu. V našem produktu KLOUBUS je kolagen zastoupen ve formě kolagenních peptidů s molekulovou hmotností 5000 Da v denní dávce 2730 mg.

GLUKOSAMIN – glukosamin sulfát

GLUKOSAMIN – glukosamin sulfát

Glukosamin je látka tělu vlastní, nachází se v něm tedy v relativně vysokém množství. Tvoří jej řetězce propojených cukrů a proteinů. Je hlavní složkou chrupavky. Bez glukosaminu v těle by byl každodenní pohyb a běžné aktivity velmi obtížné a namáhavé. Proto hraje důležitou roli ve stavbě kloubů, vazů a šlach. Velice vhodná je jeho kombinace s chondroitinem.  V přípravku KLOUBUS se glukosamin vyskytuje ve formě glukosamin sulfátu 2 KCl a v denní dávce 1760 mg.

MSM – Methyl-sulfonyl methan

MSM – Methyl-sulfonyl methan

Metylsulfonylmetan je ve vodě rozpustná, bílá krystalická sloučenina síry. Nachází se v každé buňce lidského těla. Je zvláště koncentrovaná v nervové tkáni, pokožce, vlasech a kloubech. Biologicky aktivní síra je jednou z nejdůležitějších živin pro naše tělo. Jde o čtvrtou nejpočetnější minerální látku v těle, zodpovědnou za mnoho tělesných funkcí. Účinná je jeho kombinace s vitamínem C. V denní dávce produktu KLOUBUS najdete 500 mg MSM.

CHONDROITIN – chondroitin sulfát

CHONDROITIN – chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je molekula, přirozeně se vyskytující v našem těle a patřící mezi muko-polysacharidy tzv. glykosaminoglykany. Glykosaminoglykany se váží na proteoglykany, které jsou důležitou stavební součástí mezibuněčné hmoty chrupavek.  Jsou přítomny jak v kostech, tak v pojivových tkáních. V přípravku KLOUBUS se chondroitin vyskytuje ve formě chondroitin sulfátu v denní dávce 320 mg.

VITAMIN C

VITAMIN C

Vitamin C (Kyselina L-askorbová) patří k ve vodě rozpustným vitamínům, které si lidské tělo nedokáže samo syntetizovat, a proto je nutné vitamin C pravidelně doplňovat. V souvislosti se zdravým pohybovým aparátem, Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a pro normální funkci chrupavek. Denní dávka produktu KLOUBUS obsahuje 250 mg vitamínu C.

HOŘČÍK

HOŘČÍK

Hořčík je jedním ze sedmi esenciálních makroprvků a také je často přezdíván „prvkem života“. Toto pojmenování si získal díky své nepostradatelnosti pro život většiny tvorů na zemi. Hořčík je důležitým minerálem, který přispívá l normální činnosti nervové soustavy, přispívá k normální činnosti svalů, k udržení normálního stavu zubů, pozitivně působí proti únavě a vyčerpání. V přípravku KLOUBUS se hořčík vyskytuje ve formě mléčnanu hořečnatého v denní dávce 70 mg.

 

BROMELAIN

BROMELAIN

Bromelain nebo také bromelin je proteolytický enzym, který se vyskytuje zejména v rostlinách. Nejvíce ho nalezneme v čerstvém ananasu - převážně tedy v jeho stopce. Člověk je schopen si bromelain vytvářet v malém množství. Tím, jak tělo stárne, si však vytváří stále méně a méně tohoto enzymu. Denní dávka produktu KLOUBUS obsahuje 50 mg tohoto enzymu.

L-LEUCIN

L-LEUCIN

L-Leucin je esenciální aminokyselina s rozvětveným řetězcem, kterou si tělo není schopno vytvářet samo. L-Leucin je klíčovou aminokyselinou pro fungování organismu, a proto musí být přijímán v potravě. V produktu KLOUBUS se L-Leucin nachází v denní dávce 50 mg.

KYSELINA HYALURONOVÁ

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla. Nachází se v mezibuněčné hmotě a ve zvýšené koncentraci ji najdeme v očích, v kloubní tekutině či v pokožce. V závislosti na své molekulové hmotnosti poskytuje různé biologické účinky, které nacházejí široké uplatnění v medicíně, farmacii a kosmetice. V přípravku KLOUBUS je hyaluronan sodný obsažen v denní dávce 10 mg.

ZINEK

ZINEK

Zinek je esenciální stopový prvek. Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, k normální funkci imunitního systému a v přímé souvislosti s pohybovým aparátem zinek přispívá k normálnímu stavu kostí.  V přípravku KLOUBUS se zinek vyskytuje ve formě citronanu zinečnatého v denní dávce 5 mg.

BIOTIN

BIOTIN

Biotin neboli vitamin H se podílí na metabolismu téměř všech buněk v těle a účastní se procesů při tvorbě mastných kyselin. Biotin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Produkt KLOUBUS obsahuje 100 µg biotinu v denní dávce.

VITAMÍN D3

VITAMÍN D3

Vitamín D3 (cholekalciferol) je společně s vápníkem důležitý pro správnou stavbu kostí, zubů a funkci kloubů. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku. Dále Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a k udržení normální činnosti svalů. V denní dávce produktu KLOUBUS je obsaženo 5 µg vitamínu D3.

Tabulka složení
Složka
Obsah v jedné dávce(1 sáček)
Hydrolyzovaný kolagen kolagenní peptidy 5000 Da 2730 mg
Glukosamin sulfát 2KCl 1760 mg
MSM 500 mg
Chondroitin sulfát 320 mg
Vitamin C 250 mg
Hořčík 70 mg
Bromelain 50 mg
L-leucin 50 mg
Kyselina hyaluronová 10 mg
Zinek 5 mg
Biotin 100 µg
Vitamin D3 5 µg
Objednávky a informace na
+420 592 750 302